PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی نرم افزار های انرژی خورشیدیrahjou
02-01-2012, 11:03 PM
"توضیحات برگرفته از سایت مهرتاب انرژی می باشد."

نرم افزار آنالیز انرژی HOMER

نرم افزار آنالیز انرژی HOMER یک نرم افزار رایگان و قدرتمند در زمینه طراحی و آنالیز سیستم های قدرت هیبریدی است که ممکن است ترکیبی از سیستم های تولید توان معمولی، ترکیب توان و حرارتی (CHP)، توربین بادی، سلولهای خورشیدی، باتری ها، پیلهای سوختی، بیوماس و سایر ورودی ها باشد. در این نرم افزار می توان هم سیستم های متصل به شبکه و هم سیستم های غیر متصل به شبکه را مدلسازی نمود. در حقیقت نرم افزار HOMER این امکان را به کاریر می دهد تا معین کند به چه میزان می تواند از منابع انرژی تجدید پذیر مثل انرژی خورشیدی و باد برای ترکیب با سیستم خود استفاده کند.


رای اطلاعات بیشتر و دانلود نرم افزار می توانید به سایت شرکت سازنده آن به آدرس HOMER Energy - Hybrid Renewable and Distributed Power Design Support (http://www.homerenergy.com) مراجعه نمایید.

rahjou
02-01-2012, 11:10 PM
نرم افزار شبیه ساز سیستم فوتوولتاییک - PVSYST

قابليت ها : پيش نمايش فضاي مورد نياز جهت نصب اين سيستم ها(مخصوصا" پنل ها)"با توجه به بالا رفتن قيمت هرمترمربع از فضاهاي مسكوني و اداري"،محاسبه راندمان سيستم،محاسبه نوع و تعداد هر جزء سيستم با توجه به مصرف خانوار،محاسبه جريان و ولتاژ خروجي از سيستم،محاسبه هزينه مورد نياز براي مصرف ماهيانه و هزينه هاي تعميرات و نگهداري(maintenance)،برآورد زماني كه مورد نياز است تا سيستم با توجه به هزينه هاي محاسبه شده به سوددهي برسد،محاسبه درآمد ناشي از فروش برق به شبكه انتقال برق شهري در سيستم هاي متصل به شبكه (Grid Connected) كه مطابق با تعرفه هاي هر كشورتعيين مي گردد (feed-in tariff) و مقايسه آن با هزينه پرداختي جهت بازخريد آن از شبكه،تخمين مدت زمان لازم براي شارژ باتري ها در مدتي كه توليد بيش از مصرف است و برآورد بازه هاي زماني كه ممكن است به علت بالا بودن حجم مصرف نياز به استفاده از منابع ديگر انرژي داشته باشيم.نرم افزار PVSYST با راهنمايي كاربر در هر مرحله،اطلاعات صحيح را از او دريافت مي كند و در صفحه پاياني كه به Sizing & Results موسوم است نتايج را به او نشان مي دهد تا كاربر بتواند با استفاده از آن اطلاعات به تهيه اجزاء سيستم با توجه به قيمت آنها بپردازد.

PVsyst: Software for Photovoltaic Systems (http://www.pvsyst.com)

rahjou
02-01-2012, 11:11 PM
نرم افزار شبیه ساز سیستم فوتوولتاییک - SOLAR PRO

قابليت ها و نحوه كار با نرم افزار : در ابتداي كار با اين نرم افزار به پنجره اي با نام Wizard Cad برخورد مي كنيم كه به راحتي مشخصات مكاني و سيستمي را از كاربر دريافت مي كند. ابتدا،كشور مورد نظر را تعيين مي كنيم و بالطبع عرض جغرافيايي latitude و طول جغرافيايي longitude آن منطقه تعيين مي شود.سپس در گام دوم سازنده سيستمي كه كاربر قصد خريد از او را دارد و نوع ماژول و ظرفيت مورد نياز را تعيين مي گردد .درگام سوم محل قرار گيري پنل هاي خورشيدي معين مي گردد(روي زمين يا روي پشت بام نصب ميشود).در گام بعد تعداد Array ها (آرايه ها) در طول و عرض محل قرارگيري مشخص مي گردد.


http://www.lapsys.co.jp

rahjou
02-01-2012, 11:12 PM
نرم افزار تحلیل آبگرمکن خورشیدی - TRNSYS

نرم افزار TRNSYS كه توسط محققان دانشگاه Wisconsin طراحي شده، بصورت demo قابل از اينترنت قابل دانلود است. با اين نرم افزار، علاوه بر آبگرمكن ميتوان تمامي سيستمهاي خورشيدي ديگر را تحليل كرد. اين نرم افزار بسيار كامل است و پارامترهاي بسياري را تحت عنوان خروجي به ما اراﺋه ميدهد. همچنين اين قابليت را دارد كه تغييرات دقيق پارامترهاي مورد نظر را در طول يكسال روي نمودار نشان دهد.


TRANSSOLAR Software | TRNSYS Demo Version (http://www.transsolar.com/__software/docs/trnsys/trnsys_demoversion_en.php)

rahjou
02-01-2012, 11:13 PM
نرم افزار تحلیل آبگرمکن خورشیدی - T*SOL PRO 4.5


اين نرم افزار، نرم افزار تخصصي كمپاني Valentin براي طراحي و تحليل آبگرمكن هاي خورشيدي است كه بصورت demo از اينترنت ، قابل دانلود است. ما ميتوانيم تمامي اجزاي سيستم را از كاتالوگ هاي موجود در نرم افزار انتخاب كنيم كه مربوط به شركتهاي متفاوتي هستند و در نهايت نرم افزار تعداد كلكتورهاي مورد نياز و بازده سيستم، درصد انرژي كل كه توسط خورشيد تامين ميشود را بعنوان خروجي به ما ميدهد.


http://valentin.de/index_en

rahjou
02-01-2012, 11:15 PM
نرم افزار تحلیل آبگرمکن خورشیدی - ONLINE SOLAR CALCULATOR

این نرم افزار كه تحت وب ميباشد مربوط به يك كمپاني آلماني بنامValentin است. ابتدا بايد مشخص شود كه هدف از طراحي سيستم فقط توليد آبگرم براي مصرف روزانه است يا علاوه بر آن ميخواهيم محيط ساختمان را هم با آن گرم كنيم. ساير اطلاعات ورودي اين نرم افزار عبارتند از: كشور و شهر قرار گيري سيستم، تعداد افراد، نوع كلكتور، زاويه قرار گيري كلكتور،حجم مخزن، دماي آبگرم مورد نظر و نوع سيستم گرمايشي كمكي و... ميباشد. اين نرم افزار بر خلاف دو نرم افزار قبلي، محصول خاصي را به ما پيشنهاد نميكند بلكه خروجي هاي آن عبارتند از بازده سيستم، درصد انرژي كل كه توسط خورشيد تامين ميشود و....


Online Solar Calculation and Simulation of Solar Thermal Systems (http://valentin.de/calculation/thermal/start/en)

rahjou
02-01-2012, 11:17 PM
نرم افزار شبیه ساز سیستم فوتوولتاییک - PV EXPRESS

اين نرم افزار توسط شركت Valentin soft تهيه شده است،از اين شركت نرم افزار هاي متعددي در زمينه انرژي خورشيدي و كاربردهاي آن موجود مي باشد كه برخي از آنها در سايت مربوطه بصورت رايگان در دسترس همگان مي باشد.
قابليت ها : محاسبه ميزان مصرف متوسط ساليانه (KWh/a) و Peak Pv Power(KWp) ميزان هزينه كل و مدت زمان مورد نياز جهت مستهلك شدن هزينه اوليه و هزينه تعميرات و نگهداري و هزينه توليد هر كيلووات ساعت در سيستم را به كاربر مي دهد. در شكل زیر طرحواره اي از بهره وري اقتصادي و مدت زمان لازم براي سوددهي سيستم فتوولتائيك آورده شده است. تمركز اين گونه از نرم افزارها بر جنبه اقتصادي سيستم هاي خورشيدي مي باشد و به كاربر اين امكان را مي دهد تا بتواند بنابر توان مالي خود،تجهيزاتي را انتخاب كند كه براي او مقرون به صرفه باشد.
اكثر اين نرم افزار ها طوري طراحي گرديده اند كه جوابگوي نياز همه افرادي باشند كه ممكن است به نوعي مشتري اين سيستم ها تلقي گردند. برآورد هزينه ها در اكثر نرم افزارها برمبناي هر peak watt (Wp) ميباشد. peak watt را ميزان توان توليدي در ماژول كه در شرايط آزمايشي استاندارد(STC) از آن گرفته مي شود مي نامند. (شرایط استاندارد عبارتست از دمای 25 درجه سلسیوس در زمان ظهر کامل و تابش 1000 وات بر متر مربع) باتوجه به گسترش روزافزون سيستمهاي فوتو ولتائيك و كاهش منابع ديگر تامين انرژي،شركت هاي بيشتري براي سرمايه گذاري در اين بخش تمايل نشان مي دهند و هريك نرم افزاري متناسب با نوع محصول خود ارائه مي دهند(نرم افزارهاي تخصصي و نرم افزارهايي جهت بازاريابي)،نرم افزارهايي كه جهت بازاريابي استفاده مي شوند اكثرا" web base مي باشند و در هرمكان با دسترسي به اينترنت مي توان از آنها استفاده نمود. .برخي از آنها مانند نرم افزار Matel mini Pv با دريافت مشخصات لوازم خانگي برقي كاربر،هزينه مورد نياز جهت نصب سيستم را به وي ارائه مي دهد.


Startseite | Valentin Software - Simulationsprogramme für Solaranlagen (http://www.valentin.de)

bhabdi
02-02-2012, 03:23 PM
ممنون از راهجوی عزیز

sami
03-19-2012, 05:17 PM
سلام دوست عزيز.
دست شما درد نكنه،خيلي ممنون.

moji2011
09-24-2012, 03:56 PM
سلام ممنون از نرم افزار های خوبتون
فقط ای کاش نسخه اصلیشو هم میشد دانلود کرد

sasan_m
12-30-2012, 04:06 PM
درود بر شما
لطفا در صورت امکان طریقه ی کرک کردن نرم افزار PVsyst را توضیح دهید
با تشکر:shifty: