+ پاسخ به موضوع
صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 20 , از مجموع 51
Like Tree17Likes

موضوع: سوال تخصصی در مورد پمپ آب خانگی

کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10
    bodybuilder is on a distinguished road

پیش فرض سوال تخصصی در مورد پمپ آب خانگی

با سلام مشکل اینجاست که پمپ در زمانی هم که شیر بصورت جزئی باز با شد کار می کند!! بنا بر این اگر شناور کولر مقدار کمی آب نیز از آن خارج شود باز پمپ روشن شده با این تفاوت که زیر بار شدیدی قرار گرفته چون خروجی آب کم است(نتیجتا خراب میشود )ایا روشی وجود دارد که پمپ زمانی روشن شود که خروجی آب از یک حدی بیشتر باشد؟
    تصاویر پیوست شده

کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10
    invertor1972 is on a distinguished road

با سلام
    لازم است از منبع ذخيره ديافراگمي با سوئچ فشار مناسب استفاده شود.
    kaya and arsalan64 like this.

کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10
    masoudzivari is on a distinguished road

با سلام
    شما نیاز به یک منبع و اتوماتیک ( پرشر سوییچ ) نیاز دارید.
    یک منبع کوچک هم پاسخگو خواهد بود،به این دلیل که منبع فقط کار تاخیر در زمان روشن شدن ایجاد میکند.
    قیمت کلید فشار اتوماتیک حدود پانزده هزار تومان و قیمت منبع هم حدود پانزده هزار تومان است.
    ضمنا به یک پنج راهی برنجی هم نیاز دارید تا به راحتی منبع و اتوماتیک را روی پمپ نصب کنید.
    kaya likes this.

کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10
    bodybuilder is on a distinguished road

مگه همین قطعه زرد رنگ کلید اتوماتیک یا به تعبیر شما سویچ فشار نیست؟ آیا قابل تنظیم است؟آیا نوع دیگری از سویچ فشارباید استفاده شود؟
    ویرایش توسط bodybuilder : 08-23-2012 در ساعت 03:16 PM
    kaya likes this.

مدیر انجمن
    ميزان امتياز
    33
    pomps.mihanblog.com is on a distinguished road

نقل قول نوشته اصلی توسط bodybuilder نمایش پست ها
    با سلام مشکل اینجاست که پمپ در زمانی هم که شیر بصورت جزئی باز با شد کار می کند!! بنا بر این اگر شناور کولر مقدار کمی آب نیز از آن خارج شود باز پمپ روشن شده با این تفاوت که زیر بار شدیدی قرار گرفته چون خروجی آب کم است(نتیجتا خراب میشود )ایا روشی وجود دارد که پمپ زمانی روشن شود که خروجی آب از یک حدی بیشتر باشد؟
    سلام دوست عزیز.این اتوماتیکی که شما بستین از نوع دیجیتال و با کیفیت زیر صفر هست.این اتوماتیک هیچ کاری به مصرف شما نداره و فقط در موقعی کار میکنه که اهنربا توی آون بالا یا پایین بره.و با اینکار پمپ رو قطع و وصل میکنه.اگر شما یک اتوماتیک دیجیتال واقعی میخواهید باید یک میلیون پول بدین.پس فکر کنم متوجه شدین که این اتوماتیک جنبه اسباب بازی داره بیشتر.شما باید سیستم اتوماتیک رو به آنالوگ تغییر بدین.که باتوجه به پمپی که شما گذاشتین یکم باید صبور باشین برای پر کردن منبع تحت فشار.قیمت ها هم با توجه به کیفیت قطعات متغییر هست و ما فقط منبع 15 تومنی نداریم.منبع 100 هزار تومنی هم هست.البته با گنجایشها و کیفیت های مختلف.بطور مثال منبع 35 لیتری گرندفوس حدودا 245 هزار تومن هست.اما منبع 24 لیتری ایران سان 30 هزارتومان.برای دانستن بیشتر مطلب به وبلاگ بنده مراجعه کنید.نام کاربری بنده
    kaya and nima1985 like this.

کاربر سایت
    ميزان امتياز
    28
    majid gh is on a distinguished road

با سلام و خسته نباشید .این کنترول کننده دیجیتالی بیشتر برای مناطقی کاربرد دارند که قعطی آب زیادی دارند ، که این اتوماتیک دیجیتالی که شما دارید استفاده میکنید از نوع چینی و غیر قابل تنظیم می باشد و میتوانید آن را با نوع مشابع دیجیتال ایتالیایی با مارک پنتاکس تعویض نماید چون قابل تنظیم هست . و یا اینکه بعد از دیجتالتون یک منبع دیافراگم نصب نماید تا به پمپ شما زمان استراحت بیشتری داده شود.و با توجه به پمپ لوورا که در تصویر میباشد این دیجیتال برای ساختمان های بیشتر از 2 واحد استفاده نگردد.
    kaya likes this.

مدیر انجمن
    ميزان امتياز
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط majid gh نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید .این کنترول کننده دیجیتالی بیشتر برای مناطقی کاربرد دارند که قعطی آب زیادی دارند ، که این اتوماتیک دیجیتالی که شما دارید استفاده میکنید از نوع چینی و غیر قابل تنظیم می باشد و میتوانید آن را با نوع مشابع دیجیتال ایتالیایی با مارک پنتاکس تعویض نماید چون قابل تنظیم هست . و یا اینکه بعد از دیجتالتون یک منبع دیافراگم نصب نماید تا به پمپ شما زمان استراحت بیشتری داده شود.و با توجه به پمپ لوورا که در تصویر میباشد این دیجیتال برای ساختمان های بیشتر از 2 واحد استفاده نگردد.
    دوست عزیز تمامی مدلهای دیجیتالی به هیچ عنوان قابل تنظیم نیست.اگر پیچی میبینید داخل اون اتوماتیکهای پنتاکس فقط برای رد گم کنی هست و هیچ استفاده ای نداره.ساختار اتوماتیکهای چینی 20 هزار توامنی با ایتالیایی 200 هزار تومانی یکیست.اصول ساخت و طراحی اینگونه اتوماتیکها حذف منبع تحت فشار هست.پس اگر قرار بود که منبع استفاده بشه چ لزومی هست این اتوماتیک بسته بشه؟اونهم با قیمت دو تا 3 برابر اتوماتیکهای آنالوگ.
    kaya likes this.

کاربر سایت
    ميزان امتياز
    28

دوست عزیز منظور منو متوجه نشودی چرا کنترول کننده دیجیتالی به مارک پنتاکس به رنگ توسی یا آبی که 3 برابر قیمت چینی هستند , اگر قاب آن را باز کنی یه پیچ تنظیم شونده مثبت منفی هست که پشت این پیچ پلاتین ویک واشر دیافراگم قرار دارد که تنظیم فشار میکند که خودم بارها بارها این کنترول کنندها را بستم و جواب داد. مزیتی که این کنترول کننده های دیجیتال دارن نصبت به آنالوگ هم این هست که در مواقع قطع آب و افت فشار در خط مکش پمپ , پمپ را خاموش نگه میدارد و مزیت دیگر شما هنگام باز گردن شیر آب نوسان فشار ندارید که فشار آب خیلی کم شود و تا پمپ روشن شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر اندیشه خیابان دنیا مالی پلاک 709 خانه تاسیسات اندیشه مراجعه کنید .یا شماره تماس 09127238361
    kaya likes this.

مدیر انجمن
    ميزان امتياز
    33

پیش فرض لطفا فرا فکنی نکنید

دوست عزیز منظور منو متوجه نشودی چرا کنترول کننده دیجیتالی به مارک پنتاکس به رنگ توسی یا آبی که 3 برابر قیمت چینی هستند , اگر قاب آن را باز کنی یه پیچ تنظیم شونده مثبت منفی هست که پشت این پیچ پلاتین ویک واشر دیافراگم قرار دارد که تنظیم فشار میکند که خودم بارها بارها این کنترول کنندها را بستم و جواب داد. مزیتی که این کنترول کننده های دیجیتال دارن نصبت به آنالوگ هم این هست که در مواقع قطع آب و افت فشار در خط مکش پمپ , پمپ را خاموش نگه میدارد و مزیت دیگر شما هنگام باز گردن شیر آب نوسان فشار ندارید که فشار آب خیلی کم شود و تا پمپ روشن شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر اندیشه خیابان دنیا مالی پلاک 709 خانه تاسیسات اندیشه مراجعه کنید .یا شماره تماس 09127238361
    سلام دوست عزیزم.دوست گرامی.خودتان جواب خودتان را دادید با این جواب.
    یک مثال بسیار ساده میزنم تا هم خود شما و هم همه بازدید کننده ها متوجه به درد نخور بودن این اتوماتیک ها بشوند.
    شما میگید که وقتی شیر باز است آب به صورت یکدست میاید و نوسان آب ندارید.خب من از شما میپرسم چرا نوسان آب ندارید؟دلیلش روشن است پمپ دارد یکسره و مداوم کار میکند.غیر از اینست؟
    حالا ی محاسبه کوچولو میکنم.یک شیر در دقیقه چند لیتر آب مصرف میکند؟100 لیتر؟200 لیتر؟بیشتر از 200لیتر در دقیقه نیست درسته؟خیلی دست بالا گرفتم که شکی توش ایجاد نشود.حالا یک پمپ یک اسب مدل بشقابی که هدودبی کمتری نسبت به بقیه یک اسب ها دارد حدودا 3000 لیتر آب در یک دقیقه پمپاژ میکند.درست است؟
    میشه شمایی که اینقدر از خوبی این اتوماتیک میگین به من و بقیه بگین این 2800 لیتر آّب اضافه ای که پمپ در هنگام روشن بودنش پمپاژ میکنه کجا میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    جواب دادن برای شما و خیلی از دوستان فقط اتوماتیک کردن پمپ است و نه چیز دیگر.ولی برای ما پمپ باید در فشار منظم روشن شده و در یک فشار منظم خاموش شود.نه اینکه همه شیرها بسته باشد و پمپ بعد از 1 دقیقه کار تازه اتوماتیک کند.یا وقتی که فقط یک شناور کولر آبی مقداری باز میشود پمپ یکسره کار کند و آب درون کلگی پمپ جوش بشود.پمپ باید نسبت به هرجا و هر مکان و ارتفاع و سایز لوله کشی قابلیت تنظیم داشته باشد.نه اینکه در یک واحد روی پیلوت 7 بار فشار بزند و در یک واحددر طبقه5 هم 7بار فشار.

کم فشاری نیست.2800 لیتر آب اضافه ما در سیستم لوله کشی داریم.میدونی این یعنی چی؟؟؟یعنی اینکه تمام ماشین لباسشویی هایی که در این سیستم ها قرار دارند سر سال نشده کیتشون میسوزه و حداقل 200هزار تومن خرج میذاره رو دست مصرف کننده.و این آخر ماجرا نیست.خیلی از مناطق آب شیرین کن دارند.کولر آبی دارند.ماشین ظرفشویی و خیلی از لوازم دیگه ای که با آب کار میکنه دارند و فشار بیش از حد پمپ باعث خرابی اونها میشه.شما بجای اینکه جای پیچ رو بمن نشون بدین یکم روی سیستم فکوس کنید و طرز کارش رو یادبگیرین.توی انباری من 100تا اوراق شده همین مدل اتوماتیک هست.گرونتر از این هم هست و بستم و جواب نداده.اون پیچ به هیچ دردی نمیخوره.اگر شما راست میگین با اون پیچ کاری کنید که پمپ روی 4 بار قطع بکند و روی 3 بار پمپ استارت بزند.این تنظیم استاندارد یک واحد در طبقه دوم و سوم هست.

در باره مزیتی که گفتین.کلا این سیستم غیر استاندارد هست.گفتم قبلا که طرز کار کلیه این اتوماتیک ها با یک آهنرباست.که به عنوان یک شیرخودکار در ورودی اتوماتیک نصب شده.اون قطعه هروقت بالا باشه پمپ روشن هست و هروقت پایین باشه پمپ خاموش.خیلی از اوقات به خاطر جرم گرفتگی گیر میکنه و نه باز میشه نه بسته.در این صورت اول پروانه پمپ میسوزه و دوم خود پمپ و این یعنی حداقل 150 هزار تومن هزینه.شما میتونید برای اتوماتیک های معمولی و آنالوگ یک فلو سوئیچ بذارین که هم آپشن های بیشتری داره برای مواقعی ای که آب قطع بشه و پمپ رو خاموش کنه و هم از عملکرد دقیقتری برخوردار هست.در ضمن روش های ارزانتر و بهتر و دقیق تری هست که مرکز ما برای پمپ های صنعتی و یا حتی خانگی طراحی کرده و کاملا جواب داده و احتیاجی به اتوماتیک دیجیتال نیست تا در صورت قطع آب پمپ رو خاموش کنه.

در آخر این رو اضافه کنم که گرون بودن هیچ دلیلی بر خوب بودن نیست.قبلا هم گفتم گرونتر از این اتوماتیک هم هست ولی یک اتوماتیک دیجیتال واقعی 1 تا 2 میلیون تومن هزینه دارد و با یک سیستم کامل بسته میشود نه یک کیت 5 در 5 سانت.
    و اینکه اگر پمپی نوسان فشار آب دارد ایراد از سیستم اتوماتیک نیست.ایراد از نصاب پمپ است که تنظیم اتوماتیک آنالوگ بلد نیست.این مشکل متاسفانه بین همه لوله کشهای بی سواد هست که وقتی نمیتونن اتوماتیک آنالوگ رو تنظیم بکنند میگن خراب است یا میگن که اتوماتیک دیجیتال بهتر است.چون تنظیم نمیخواهد!!!
    اگر سیستم های آنالوگ روی اصول نصب بشوند هیچ افت فشاری درون سیستم مشاهده نمیشود.شما به وبلاگ شرکت ما مراجعه کن و تعدادی از ساختمان ها وآپارتمانهایی که زیر نظر ما هستند رو ببینید و از همشون سوال کنید که با اتوماتیک های آنالوگ مشکلی دارند یا نه.ما بهترین نیستیم و برای بهتر شدن تلاش میکنیم.
    ویرایش توسط pomps.mihanblog.com : 11-26-2012 در ساعت 11:11 PM
    kaya, Glimpser and houman like this.

tst
    tst آنلاین نیست.
    کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10
    tst is on a distinguished road

با سلام
    من کاری به اینکه این اتوماتیکها خوب کار میکنند یا نه ندارم فقط خواستم بگم وقتی در مورد شیر صحبت کردی حرف از لیتر بر دقیقه زدی ولی در مورد پمپ حرف از لیتر بر ساعت داری میزنی پس باید تبدیلش میکردی پس میشه 50 لیتر بر دقیقه درسته یا نه ؟

کاربر سایت
    ميزان امتياز
    28

با سلام ، درسته حرف شما ولی جوابی که من دادم در مورد سوال اول آقای bodybuilder بود که گفتن: ((با سلام مشکل اینجاست که پمپ در زمانی هم که شیر بصورت جزئی باز با شد کار می کند!! بنا بر این اگر شناور کولر مقدار کمی آب نیز از آن خارج شود باز پمپ روشن شده با این تفاوت که زیر بار شدیدی قرار گرفته چون خروجی آب کم است(نتیجتا خراب میشود )ایا روشی وجود دارد که پمپ زمانی روشن شود که خروجی آب از یک حدی بیشتر باشد؟)) من با معرفی اتوماتیک های پنتاکس که دارای پیچ تنظیم هستند گفتم با تنظیم پیچ میتوان کاری کرد که وقتی شیر کلر باز هست و مقدار کمی آب مصرف می شود پمپ روشن نشود . این فرق اتومات های پنتاکس با اتومات های چینی هست . ولی در مورد کنترول فشار خروجی پمپ و طرز عمل آن با شما هم عقیده هستم .
    kaya likes this.

مدیر انجمن
    ميزان امتياز
    33

با سلام ، درسته حرف شما ولی جوابی که من دادم در مورد سوال اول آقای bodybuilder بود که گفتن: ((با سلام مشکل اینجاست که پمپ در زمانی هم که شیر بصورت جزئی باز با شد کار می کند!! بنا بر این اگر شناور کولر مقدار کمی آب نیز از آن خارج شود باز پمپ روشن شده با این تفاوت که زیر بار شدیدی قرار گرفته چون خروجی آب کم است(نتیجتا خراب میشود )ایا روشی وجود دارد که پمپ زمانی روشن شود که خروجی آب از یک حدی بیشتر باشد؟)) من با معرفی اتوماتیک های پنتاکس که دارای پیچ تنظیم هستند گفتم با تنظیم پیچ میتوان کاری کرد که وقتی شیر کلر باز هست و مقدار کمی آب مصرف می شود پمپ روشن نشود . این فرق اتومات های پنتاکس با اتومات های چینی هست . ولی در مورد کنترول فشار خروجی پمپ و طرز عمل آن با شما هم عقیده هستم .
    سلام خدمت شما دوست عزیز.شما تونستین همچین کاری بکنید با این نوع اتوماتیک؟؟؟
    من جواب شما رو کامل دادم و فهمیدم منظورتون رو.اما شما دوباره برگشتین سر خونه اول.بهرجال نتیجه گیری با خواننده ها باشه بهتر هست.

مدیر انجمن
    ميزان امتياز
    33

نه اگر اینطور هست اشتباهی رخ داده.پمپهای آب حدودا 2500 تا 3000 لیتر آب در دقیقه میدهند.حدود 50 لیتر در ثانیه.شیرهای آب نیز حدودا 100 لیتر در دقیقه..یعنی حدود 6. لیتر در ثانیه.من اون مثال رو غیر واقعی در مورد شیرهای آب زدم.وگرنه در اصل هیچ شیری اینقدر آب از خودش نمیتونه رد بکنه.به تازگی هم این شیرهای اهرمی دارای صافی ها و فشار شکنهای متعدد در مسیر هستند.در کل منظور از این مثال نشان دادن قدرت بالای آبدهی پمپ در برابر مصرف ناچیز ما از شیر آب بود.اگر اشتباهی رخ داده معذرت میخوام.
    kaya likes this.

کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10
    xion is on a distinguished road

سلام دوست عزیز من برای 5 واحد در 3 طبقه یک پمپ pentax CB 160/00 خریداری کردم .مشکل من این است که این پمپ برای فشار آب کم هم کار می کند و اتومات انجام نمی دهد.تا وقتی که آب بسته شود 30 ثانیه بعدش اتومات می کنه ....منبع ذخیره مناسب برای این پمپ باید چند لیتری باشه؟مشکل امکان داره از منبع ذخیره باشه؟کسی که اومد این پمپ رو تنظیم کرد باد منبع رو 5 تا تنطیم کرده و پیچ تنظیم اتومات اون رو تا تا سفت کرده...الان اگر پیچ تنظیم اتومات رو شل تر کنم پمپ قطع و وصل می کنه ....ممنون می شم من رو راهنمایی کنید...همچنین یک شب پمپ به صورت یک سره کار کرد موقعی که متوجه شدم پمپ بسیار داق شده بود ..
    ویرایش توسط xion : 01-28-2013 در ساعت 01:19 PM دلیل: اضافه کردن

کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10

از کجا می توان فهمید پمپ روی چه بار استارت و روی چه بار استاپ می کند..... عددش رو از کجا باید فهمید

کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10

دوستان ممنون می شم مفهوم بار رو توضیح بدید..همچنین از کجا باید فهمید پمپ باید روی چه باری استارت و روی چه باری استاپ کند...همچنین اگر مثلا پمپ باید روی 2 یار استارت کند چطور باید فنر استارت اون رو برای 2 بار تنظیم نمود
    smm2500 likes this.

کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10
    BORCHLOO is on a distinguished road

نقل قول نوشته اصلی توسط xion نمایش پست ها
    از کجا می توان فهمید پمپ روی چه بار استارت و روی چه بار استاپ می کند..... عددش رو از کجا باید فهمید
    مگه دوست عزیز گیج زیر منبع نداری یا روی پمپ؟

کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10

نه ندارم..برای همینم نمی تونم دقیق تنظیم کنم .....پمپ رو تنظیم کردم ..یک پمپ مرکزی 1.5 که برای 5 واحد در 3 ط هست ....پمپ بعد 30 ثانیه شروع به کار می کنه برای ط 1 و بلافاصله بعد بستن شیر قطع می شه در حین مصرف هم اتومات می کنه..الان مشکلم اینه پمپ بعضی وقتا قطع نمی شه ...الان نمی دنم تنطیم فشار واسه قطع کردنش باید چی باشه نمی دونم واسه کدوم واحد رو قظع نمی کنه

مدیر انجمن
    ميزان امتياز
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط xion نمایش پست ها
    نه ندارم..برای همینم نمی تونم دقیق تنظیم کنم .....پمپ رو تنظیم کردم ..یک پمپ مرکزی 1.5 که برای 5 واحد در 3 ط هست ....پمپ بعد 30 ثانیه شروع به کار می کنه برای ط 1 و بلافاصله بعد بستن شیر قطع می شه در حین مصرف هم اتومات می کنه..الان مشکلم اینه پمپ بعضی وقتا قطع نمی شه ...الان نمی دنم تنطیم فشار واسه قطع کردنش باید چی باشه نمی دونم واسه کدوم واحد رو قظع نمی کنه
    سلام دوست عزیز.بار واحد اندازه گیری فشار آب هست.1 بار مساوی 10 متر ارتفاع است.اینکه پمپ شما باید روی چه عددی استارت بزند و روی چه عددی خاموش شود معلوم نیست.چون هر پمپ و هر سیستم لوله کشی قانون خودش رو داره.به هیچ عنوان متراژ لوله کشی و سایز لوله ها و...شما با یک ساختمان دیگه برابر نیست.پس این رو باید متوجه شد.چیز استانداردی نیست.ممکنه یک ساختمان 4 بار فشار براش خوب باشه و ساختمان دیگه ای 4 بار بسیار کم.بهتره برای تنظیم اتوماتیک خودتون عمل نکنید و از یک متخصص پمپ آب بخواهید براتون این کار رو انجام بده.چون کاری هست تجربی.مشکلی که شما
    فتین از تنظیم نبودن اتومات هم ناشی میشه.اگر پمپ به کل واحد ها وصل باشه پس معنی نمیده که برای چه واحدی قطع میکنه یا نمیکنه.برای تمام واحد ها باید به یک صورت قطع و وصل کنه.پمپ شما تنظیم نیست.در ضمن اگر شما اتوماتیک معمولی دارین پس 5 راهی هم دارین.قسمت گیج رو کور کردین که گیج ندارین؟برای تنظیم اولیه وجود گیج الزامی هست.با حدس و گمان نمیشه پمپی رو تنظیم کرد حتی اگر متخصص بخواد تنظیم کنه.
    houman likes this.

کاربر تازه وارد
    ميزان امتياز
    10

ممنون دوست عزیز.الان مشکل من این هست که پمپ رو کامل تنظیم می کنم یعنی با باز کردن آب بعد 15 ثانیه پمپ روشن می شه و با بستن شیر آب پمپ خاموش می شه ولی بعد از یک هغته تنظیماتش بهم می خوره.پمپ یک سره می شه قطع نمی کنه.آب جوش می یاد داخلش.این ایراد از چی می تونه باشه.که پمپ بعد از چند روز کار دقیق به این روز می افته؟

+ پاسخ به موضوع
صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع